Dudak Kontür

Dudak kontürü, kişinin dudaklarına özel steril iğne kullanımı ile uygulanan, sadece ve sadece dudağın dış çerçeve hattına yapılan bir kalıcı makyaj işlemidir. Dudak kontürü uygulaması, dudak çerçevesinin etrafında yer alan cilt kısmına 0.3 ila 0.5 milimetre arasında işlenen kalıcı boyaların meydana getirdiği bir çerçeve işlemidir. Dudak kontürü nedir diye merak edenler, çoğunlukla bu kalıcı boyaların niteliğini de merak ediyor. Her şeyden önce belirtmekte fayda vardır ki, her ne kadar bir “kalıcı” makyaj uygulaması olsa da dudak kontürü ömür boyu kalıcı olan bir işlem olmaktan çok uzaktır. Kullanılan bu boya pigmentleri, yüzde yüz doğal ve organik olduğu için içerisinde hiçbir şekilde kimyasal madde barındırmaz; bu da doğal olarak boyanın cildinizden zamanla solmasına ve silinmesine yol açar.

DUDAK KONTÜRÜ SONRASI DİKKAT ETMENİZ GEREKEN NOKTALAR :

İşlemin tamamlanmasından sonraki ilk 24 saat çok önemli ve kritiktir. İlk 24 saat dudaklarınıza su değdirmemeli, yediğiniz yemeklere de dikkat ederek dudaklarınız ile hiçbir şeyin temas etmemesine özen göstermelisiniz.
İşlemin tamamlanmasından sonraki ilk 1-2 saat dudak çevresinde kızarıklık, dudakların üzerinde hafif bir şişlik ve temas edildiğinde bir hassasiyet hissediliyor olması oldukça normaldir. Bu, cildinizin ona enjekte edilen pigmentlere olan doğal bir tepkisidir. Çoğunlukla bu yan etkiler, ilk günün sonunda ya da ikinci güne doğru azalacak ve ortadan kaybolmaya başlayacaktır.
İşlem sonrasında belirli bir süre (bu süreyi kalıcı makyaj uzmanınız size belirtecektir) ruj kullanmamanız tavsiye edilir. Bu süre tamamlandıktan sonra ruj sürmek istediğiniz zaman ise mutlaka kaliteli ve güvenilir bir makyaj markasını tercih etmelisiniz.

DUDAK KONTÜRÜ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER:

*Kalıcı makyaj stüdyomuzda kullanılan dudak kontürü pigmentleri, yüzde yüz doğal ve organiklerdir. Bu yüzden de cildinize herhangi bir zarar teşkil etmez.
Kalıcı dudak kontürü, her ne kadar bir “kalıcı” makyaj uygulaması olsa da ömür boyu kalıcılık göstermez. Kalıcılığı daha önce de vurgulamış olduğumuz gibi 2-3 yıl arasında değişmektedir.

*İşlem esnasında her ne kadar acı hissetmeyecek olsanız da, çoğu kaynakta yazıldığı gibi “hiçbir şey hissetmeyeceğiniz” doğru değildir. Dudaklarınıza bir işlem uygulandığının farkında olacak kadar bir etki hissedecek, ancak bu etki size “acı” ya da “ağrı” gibi gelmeyeceği için sizi rahatsız etmeyecektir.

*Uygulamanın ortalama süresi 2 saat kadardır; ancak bu süre uygulamaya vereceğiniz tepkiye göre kısalabilir ya da uzayabilir.
Dudak kontürü ile dudak renklendirme ya da gençleştirme farklı işlemlerdir. ?Dudak renklendirmede dudağın tamamına bir kalıcı makyaj işlemi uygulanırken dudak kontüründe yalnızca dudağın dış hattına uygulama yapılır. Her ikisinde de kullanılan boya pigmentleri organik ve doğaldır.

*Dudaklarınızın tamamen iyileşmesi ve istenilen görünüme kavuşması için en az 10 gün kadar bir süre sabırla beklemeniz gerekir. Bu süre boyunca dudaklarınız iyileşecek, belki kabul atacak ve boya pigmentlerini benimseyecektir.


İletişime Geçin