Dermapen

Dermapen, çeşitli cilt lekelerinin tedavisinde kullanılan, başarılı sonuçlar elde edilebilen bir cilt yenileme yöntemidir. Kollajen dokunun artırılması amacıyla sıklıkla yüz, saç, el ve boyun bölgesinde kullanılan Dermapen yöntemi; vücuda yenilenmesi için gerekli uyarıyı verir, onarım hızını ve gücünü arttırır. Dermapen, pratik, acısız, kalıcı ve tehlikesizdir. Bu nedenle hastalar tarafından son dönemde sıkça tercih edilen cilt yenileme yöntemlerinden biri haline gelmiştir.

Dermapen Hangi Sorunların Tedavisinde Kullanılır?

Güneş, sivilce vb. nedeniyle oluşmuş cilt lekelerinde ve Çatlaklarda
İnce çizgiler ve ciltteki yaşlanma belirtilerinde,
Büyük gözenekler ve Çukurlaşmalarda,
Yara izleri ve Sarkmalarda,
Göz çevresinde torbalanma ve morluklarda.

DERMAPEN TEDAVİSİNİ ETKİLERİ NE ZAMAN GÖRÜLÜR ?
Dermapen tedavisinin etkisi, cilt sorununa da bağlı olarak ortalama 6 hafta sonunda gözle görülecek seviyeye gelir. Dermapen’in yenileme etkisi maksimum 3 ay sürmektedir. 3 ayın ardından cilt yara iyileştirme görevine son verir, hasta en net sonucu bu sürecin ardından görür.

DERMAPEN NE SIKLIKLA UYGULANMALIDIR ?
Dermapen tedavisinin kaç seans uygulanacağı, kişinin cilt sorununa ve iyileşme eğilimine göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle net bir sayı vermek mümkün değildir. Bunun dışında cilt lekeleri için ortalama 3 ila 6 seans arasında uygulama gerçekleştirilir; ciltte yeterli iyileşme görülmediği takdirde seans sayısı 12’ye kadar çıkarılabilir. İki seans arasında hastanın beklemesi gereken süre ise ortalama 1 ila 4 haftadır. Bu konuda da karar mercii yine doktorunuz olacaktır.


İletişime Geçin